A kormánypárti képviselők megakadályozták Pintér Sándor meghallgatását a gyermekvédelemről a népjóléti bizottságban
Most sem kellett kellemetlen kérdésekre válaszolni a belügyminiszternek.
Most sem kellett kellemetlen kérdésekre válaszolni a belügyminiszternek.
A népjóléti bizottságban meghirdetett tájékoztatót törölték, mert szerintük politikai hisztériakeltés folyik az ügyben. A bizottság DK-s elnöke, Varga Zoltán szerint „ha erről egy szakbizottságot nem engednek beszélni, az nem csak gyávaság, hanem bűn, amiért előbb-utóbb mindenkinek felelnie kell".
A belügyminiszter bizottsági meghallgatásán nem árulta el, kinek a kezébe kerül a tárcán belül az egészségügy, de az biztos, hogy Pintér nem akar a gyógyító munkában részt venni. A hálapénzt elfogadó orvosok komoly rendőri intézkedésekre számíthatnak, az állami szakellátásra is kiterjesztené az időpontfoglalás lehetőségét, és a hosszú várólistákat elfogadhatatlannak tartja. Pintér hadat üzenne a növekvő alkoholfogyasztásnak és dohányzásnak is.
Konkrét intézkedések helyett filozofikus gondolatokkal volt tele a leendő innovációs és kulturális miniszter bemutatkozása a népjóléti bizottságban.
Szabó Tímea szerint 186 szakdolgozóra lenne szükség a nyitáshoz, de csak 70 van.
A kormánypárti képviselők más elnököt szerettek volna az ülésre, erre azonban a házszabály nem ad lehetőséget.
Petíció indult az endometriózisban szenvedő nők ellátásáért, a kezdeményező Szél Bernadett azt követően döntött így, hogy a fideszes tagok meg sem jelentek azon a bizottsági ülésen, ahol az ezzel kapcsolatos törvénymódosítását tárgyalták volna. Magyarországon a betegség által érintett 200 ezer nőt nemcsak az egészségügyi szolgálati jogviszonyba foglalt összeférhetetlenségi szabály – ami miatt benyújtotta előterjesztését az ellenzéki képviselő – tartja bizonytalanságban, de a halasztható műtétek pandémiás helyzet miatti szüneteltetése is azt eredményezi, hogy sokan nem tudják, mikor szabadulhatnak meg már végre a sok esetben nagyon fájdalmas és veszélyes tünetektől.
Korózs Lajos bizottsági elnök szerint februárban a belügyminiszter ezt a napot jelölte meg, tárcája reggel mégis lemondta a részvételét a meghallgatáson.
Az operatív törzs népjóléti bizottsági meghallgatást Korózs Lajos szocialista bizottsági elnök tevékenységére hivatkozva lehetetleníti el a kormánypárt, úgyhogy trükkhöz folyamodik az ellenzék.
Az emberi erőforrások minisztere szerint “év végén a karácsony hangulatához jobban illő híreket fogunk mondani.”
A népjóléti bizottság most sem tudta meghallgatni az operatív törzs képviselőit.
A népjóléti bizottság legutóbbi ülése is határozatképtelen volt, így Szabó Tímea a parlamenti folyosón faggatta Müller Cecília országos tiszti főorvost.
A tiszti főorvos és a dandártábornok elment a népjóléti bizottság meghallgatására, de a Fidesz és a KDNP azt mondta, az MSZP-s Korózs Lajos személye miatt ők távol maradnak.
Az otthoni használatra készült lélegeztetőgépekről és a Bajcsy-Zsilinszky Kórházban kialakult helyzetről kérdezte volna a Parlament Népjóléti bizottságának elnöke Kásler Miklós és Szijjártó Péter minisztereket, ahol egyikük sem jelent meg.
Már nem vizsgálják, ki merre járt.